Co je to čarodějnictví (wicca) ?

16. prosince 2006 v 11:53 | Zdenča |  Magie
Možná nejsem ta správná osoba která by vám to měla vysvětlovat ale alespoň se pokusím vám to přiblížit.
Čarodějnice například léčí,slaví různé svátky a sabaty.
Nejčastěji dělají různé rituály pro sebe protože to má největší účinnost protože čarodějnice nemůže vědět jak se "zákazník" cítí nebo jak moc danou věc chce. Samozřejmě když ji někdo o něco požádá pomůže mu třeba tím způsobem že bude vytvářet rituál s ní,nebo ho vezme sebou do kruhu apod.
Není pravda že čarodějnictví je špatné a že čarodějnice jsou zlé.Většina čarodějnic je hodná to,že VŠECHNY čarodějnice jsou špatné vymyslely lidé, ani nevím proč, nevíte ?
A víte že čarodějnictví je starší než křesťanství?Akorát že když vzniklo křesťanství chtělo všechny lidi přetáhnout od čarodějnictví k sobě (v té době se tomu čarodějnictví ještě neříkalo) moc se jim to ze začátku nedařilo a tak vymysleli že jsou čarodějnice zlé a všechno uhranou(mimochodem to byli křesťané kdo "pojmenoval" čarodějnice) a také proto je nejspíš začali upalovat.Upalovali především neviné ženy,které třeba jen léčily bylinkami,nebo když se někdo chtěl zbavit sousedky a "vydělat" si pár korun jednoduše ji udal jako údajnou čarodějnici a ona chudák nemohla nic udělat.Také byli zkoušky čarodějnic jako třeba :svázali "čarodějnici" do kozelce a hodili do řeky pokud šla ke dnu byla to obyčejná žena(ale zřejměse stejně utopila),pokud zůstala na hladině byla to čarodějnice(protože si lidé mysleli že čarodějnice musí být lehká aby mohla létat) a nejspíš ji upálili.Naštěstí se doba změnila a nic z tohoto se už neděje.Ale stejně,my sestry,musíme držet pohromadě a navzájem se podporovat.
napsala jsem to vlastními slovy tak jak jsem tomu porozuměla
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pajdule pajdule | 11. dubna 2010 v 18:32 | Reagovat

upalovali nás protože se nás báli a nerozuměli nám, přestože jsme jim pomáhali
a dnes to není jen tak vyhraněné jinak vpodstatě stejné - párkrát si na sebe vezmeš triquetru a nikdo se s tebou nebaví a za zády tě pomlouvá ale na to už peču mimochodem zadej si do vyhledávače fantasyobchod . cz
je to skvělí zdroj amuletů :-)

2 inkara inkara | 11. dubna 2010 v 20:12 | Reagovat

pajdule: ano přesně tak :) jinak děkuji za typ :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama