Sloh - Co vyprávěla vyvřelá hornina z Vesuvu

15. února 2008 v 19:29 | Zdenča alias PRAŠTĚNÁ HOLKA |  Já & blog
Toto je jeden můj sloh myslím, že bylo téma jakékoli vyprávění, takže jestli někdo nevíte co napsat, můžete se inspirovat :-))
-------------------------------------------------------------------------------
Jsem vyvřelá hornina z Vesuvu. Lépe řečeno, jsem kámen ohlazený erozí. Za dobu, co tu ležím, se tu moc nestlo, pokud nepočítám to, že jsem se dostal ze sopky na povrch. Ale přece jen se mi jednou něco přihodilo.
Jednou ráno jsem se probudil kvůli skupince lidí, kteří stáli o kousek dál. Jejich průvodce něco vykládal, moc jsem nepochopil o čem, mluvil jinou řečí. Jak jsem se tak znuděně díval na to, jak ukazují na nejrůznější rozbořené stavby, nedával jsem pozor co se děje za mnou. Proto jsem byl hodně překvapen, když mě někdo zvedl a rychle strčil do batohu. Jelikož se mi to nijak tvlášť nelíbilo, za trest jsem rozmačkal a rozbil všechny věci, na které jsem narazil. Vůbec to nepomohlo.
V batohu jsem byl zavřený dlouho. Potom mě vyndali a položili na nejvyšší polici v obýváku. Bylo to hrozné, a protože kameny většinou nemají mozek, trvalo mi dlouho, než mi došlo: "Vždyť já nejsem doma !"
Za pár týdnů jsem si začal zvykat nejen na místo, ale i na řeč, které jsem už začínal přicházet na kloub. Bylo zajímavé, že ti lidé říkali, že od té doby co u nich přebývám, dějí se tam podivné věci. Například ze stěn padaly obrazy a od, metr daleko, hořících svíček vzplály závěsy a další podobné události.
Jednoho dne si ten člověk, co mě odvezl z "domova", přečetl v časopise, že podobné předměty jako třeba já, mohou přinášet smůlu. Jakmile se to dozvěděl, zavolal na letiště a objednal letenky. Po té dlouhé cestě mne položil opět na "mé" místo, neboli tam, kde jsem ležel před tím.
Od té doby se mi už nic neobvyklého nestalo a já si měl konečně o čem povídat s kamarády.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ♥Hanulka♥ ♥Hanulka♥ | Web | 15. února 2008 v 19:39 | Reagovat

Drsne sloh co si za nej dostala??:D

2 praštěná holka praštěná holka | E-mail | 15. února 2008 v 20:29 | Reagovat

za 1, protože to prý bylo velmi originální

ale já si ten příběh o tom, že tyto předměty přinášejí smůlu, nevymyslela někde jsem to četla :-))

3 Vesuvanka Vesuvanka | E-mail | 13. června 2008 v 0:26 | Reagovat

Tvoje slohová práce mě velice zaujala.  Moje přezdívka není náhodná, Vesuv je moje veliká láska - učaroval již v dětství, když jsem ho viděla na staré dobové pohlednici. Zabývám se amatérsky vulkanologií a životem na sopkách. . Tvůj  nápad byl náhodný  anebo  inspirován návštěvou Vesuvu ?  - Je to zajímavá náhoda - něco podobného jsem napsala před jedenácti lety, kdy jsem od kámen z Vesuvu od jedné paní  (Vesuv jsem navštívila až o rok později) - byl to pro mě dar , z něhož jsem měla a mám i dnes obrovskou radost. A tak jsem ve svém , tak trochu andersenovsky laděném, příběhu   nazvaném "Dar Vesuvu" , " nechala kámen  vyprávět dlouhý a podrobný  příběh od svého zrození až do doby, kdy se dostal na můj parapet mezi další lávy - jak píši - mezi své "bratránky" z Etny, Stromboli, ale i našeho Českého středohoří. .... Tvůj nápad mě zaujal   i  proto, že  svůj příběh jsem nikde na internetu neuveřejnila.  Jinak, pokud bys měla zájem si něco přečíst o mé cestě na Vesuv, další sopky a výlety po Středohoří, případně básně jim věnované,  píši na literární servery Písmák (www.pismak.cz) pod nickem vesuvanka a Epika (www.epika.cz) pod nickem Neapolská. Měj se krásně :-)))

4 Vesuvanka Vesuvanka | E-mail | 13. června 2008 v 8:06 | Reagovat

ještě se vracím a znovu pročítám Tvoji slohovou práci a Tvoji odpověď Hanulce (včera jsem to četla narychlo), takže nejspíše inspirováno . Můj příběh se v závěru liší trochu liší - můj kámen, i když byl hodně daleko, nebyl smutný, protože s jeho domovem ho spojovala blízkost vyvřelých "bratříčků" a moje láska  k Vesuvu, takže kámen přinášel a přináší radost nejen mně , ale i dalším lidem - například při přednáškách. Přeji Ti hodně úspěchů ve škole a krásné prázdniny :-)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama